Dr. Ints Bruņenieks

Fleboloģijas nozarē praktizēju jau vairāk par 10 gadiem , bet proktoloģijā apmēram 20 gadus jau kopš rezidentūras studiju laika P.Stradiņa KUS. 2020. gadā esmu aizstāvējis savu promocijas darbu par taisnās zarnas sienas izmaiņām pacientiem ar obstruktīvo defekācijas sindromu, iegūstot medicīnas zinātņu doktora grādu.
Šobrīd gadā veicu apmēram 300 vēnu operācijas un 200 proktoloģiskās operācijas.
Vēnu slimību ārstēšanā izmantoju lāzeroperāciju metodiku, miniflebektomiju un skleroterapiju. Esmu pilnveidojis lāzeroperāciju tehniku ātrākai un pacientiem drošākai tās veikšanai salīdzinot ar klasisko metodi. Esmu stažējies Limfoloģijas klīnikā Nirnbergā, apguvis limfoloģisko problēmu atrisināšanu pacientiem ar dažādas pakāpes limfātisko tūsku.
Proktoloģijas jomā esmu stažējies Hohstas Universitātē Frankfurtē pie Mainas, Berlīnes Waldfriedes klīnikā, Bāden-Bādenes klīnikā, Pizas Universitātes klīnikā un vairākās privātklīnikās Vācijā un Beļģijā. Praksē nodarbojos ar hemoroidālās slimības, pararektālo fistulu, fissūru, anālo polipu, pilonidālās slimības ārstēšanu un kosmētiski estētisko proktoloģiju. Konsultēju pacientus ar hroniskiem aizcietējumiem. Proktoloģisko slimību ārstēšanā pārvaldu un plaši izmantoju lāzertehnoloģijas , konservatīvas operācijas, konservatīvas ārstēšanas metodes. Katram pacientam un viņa slimībai vienmēr var atrast labāko un ērtāko ārstēšanas metodi.
Labas ārstēšanas pamatā ir precīza un moderna diagnostika, labs kontakts, saruna un komunikācija starp pacientu un ārstu, kā arī modernu tehnoloģiju izmantošana slimības likvidēšanā. 

None

Kosmētiskā proktoloģija

Bieži pacientiem anālās atveres rajonā ir nelielas ādas krociņas, kas traucē tikai pie personīgās higiēnas, mazgājoties , noslaukoties, intīmo attiecību laikā. Tās pat ikdienā neizraisa sāpes, asiņošanu vai kādas citas ar veselību saistītas sūdzības. Šādos gadījumos iespējams problēmu likvidēt ar nelielas manipulācijas palīdzību ambulatoros apstākļos, kas būtiski uzlabos pacienta dzīves kvalitāti.

Hemoroidālā slimība

Mūsdienīga hemoroidālās slimības ārstēšana balstās nevis uz mezglu lielumu, bet uz to radītājām sūdzībām: asiņošanu, niezi, diskomfortu, sāpēm vai trombozēm. Atkarībā no sūdzību rakstura pacienta problēmu iespējams atrisināt ar nelielu ambulatoru manipulāciju (HeLP procedūra, skleroterapija, gumijas riņķu aplikācija) vai arī lielāku operāciju (lāzeroperācijas, PPH operācijas) palīdzību. Savlaicīga vēršanās pie speciālista ļaus problēmu diagnosticēt agrīnākās stadijās, izmantos mazāk invazīvas ārstēšanas metodes ar ātrāku atgriešanos ikdienas aktivitātēs.

Pilonidālā slimība

Pilonidālā slimība saistās ar hronisku fistulu veidošanos starpgurnu rievā. Slimības diagnostika ar ultrasonoskopu ļauj precīzāk izvērtēt slimības izplatību, līdz ar to problēmas likvidēšanā izmantot ambulatoru procedūru (pit picking) vai SILD metodi (Sinus lāzerdestrukcija). Abu metožu gadījumā var garantēt ļoti ātru atgriešanos pie ikdienas aktivitātēm.

Pararektāla fistula

Pararektāla fistula ir hronisks iekaisums anālā apvidus mīkstajos audos ar periodisku abscedēšanos. Bieži problēmas likvidēšanā ir nepieciešamas vairākas atkārtotas operācijas. Būtiskākais pararektālo fistulu terapijā ir izvairīties no slimības recidīva (atkārtošanās) un saglabāt anālo slēdzējmuskuli. Problēmas risināšanā izmantoju LIFT (ligation of intersphinkteric fistula tract) metodi, lai sasniegtu labākos operācijas rezultātus ar maksimālu anālā sfinktera saglabāšanu.

Labdabīgi anālā kanāla un sēžas rajona veidojumi

Dažkārt anālā kanālā un sēžas rajonā sastopami dažādas etioloģijas labdabīgi veidojumi (polipi, kārpas, kondilomas , papillomas, dzimumzīmes, fibromas), kuri pat ikdienā nerada
Būtiskās subjektīvas sūdzības. Taču tie var būt ar lielāku vai mazāku malignizēšanās risku. Bieži speciālisti šādu viedojumu likvidēšanai piedāvā operācijas vispārējā vai spinālā anestēzijā, taču to var izdarīt arī lokālā anestēzijā ambulatori ar daudz mazāku anestēzijas komplikāciju risku, mazāku slodzi organismam un pat ātrāku atgriešanos ikdienas aktivitātēs.